返回招采商机
招标公告光伏

罗马尼亚 – 太阳能光伏组件 – 在卡拉什-塞维林县卡兰塞贝什市建立光伏园区,利用太阳能可再生能源生产电力

发布方:
Municipiul Caransebes
地区:
罗马尼亚 · Caransebes
发布:
2026-07-28
截止:
2026-08-09
联系方式

公告正文

[TED 523922-2026] Romania – Solar photovoltaic modules – Infiinţare parc fotovoltaic in vederea producerii energiei electrice din surse regenerabile de tip solar pentru Municipiul Caransebeş, Judeţul Caras - Severin Buyer: Municipiul Caransebes CPV: 09331200, 09331200, 31214500, 31712331, 45261215, 45310000, 45311000, 45311200 Estimated value: 4429501.84 RON Furnizarea, livrarea, montajul, instalarea, testarea şi punerea în funcţiune a echipamentelor aferente investiției „Infiinţare parc fotovoltaic in vederea producerii energiei electrice din surse regenerabile de tip solar pentru Municipiul Caransebeş, Judeţul Caras - Severin”. Obiectul prezentei achiziţii îl constituie Furnizarea, livrarea, montajul, instalarea, testarea şi punerea în funcţiune a echipamentelor aferente investiției aferente obiectivului de investiţii „Infiinţare parc fotovoltaic in vederea producerii energiei electrice din surse regenerabile de tip solar pentru Municipiul Caransebeş, Judeţul Caras - Severin” In cadrul contractului vor fi furnizate, montate şi puse în funcţiune: suprastructura de susţinere a panourilor fotovoltaice, alcătuită din module de structură metalică realizate din tablă zincată; fundaţiile aferente stâlpilor de iluminat; 1.994 panouri fotovoltaice cu puterea nominală de 560 W; 10 invertoare electrice trifazate on-grid cu puterea nominală instalată de 120 kW fiecare; 2 tablouri electrice de distribuţie, PTAB şi punct de conexiune; cablurile şi accesoriile necesare interconectării echipamentelor, montate suprateran şi subteran. Amplasarea panourilor fotovoltaice se va realiza pe structuri metalice montate pe stâlpi fixaţi prin batere în teren. Se va realiza împrejmuirea parcului fotovoltaic cu stâlpi metalici şi plasă împletită. Furnizarea, montajul şi punerea în funcţiune se vor realiza conform documentaţiilor tehnice elaborate de SC OGAUS TECHNOLOGY SRL, care fac parte integrantă din documentaţia de atribuire. Valoarea estimata a contractului de lucrari fara TVA este 4.429.501,84 lei, defalcata astfel: Cap. 4 Cheltuieli pentru investitia de baza: 4.340.590,41 lei, din care: Cap. 4.1. Construcţii şi instalaţii: 1.970.172,29 lei Cap. 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 114.858,12 Cap. 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice şi funcționale care necesită montaj: 2.255.560,00 lei Cap.5.1. Organizare de santier: 88.911,43 lei Valoarea estimata in suma de 4.429.501,84 lei fără TVA pentru atribuirea contractului de furnizare ce face obiectul prezentei proceduri NU conține suma reprezentând “cheltuieli diverse si neprevăzute”. A. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 Zile. B. Autoritatea contractanta raspunde la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. La solicitarile de clarificari venite dupa termenul limita indicat mai sus, autoritatea contractanta își rezerva dreptul de a nu formula raspuns.

相关附件